טיפולים מיוחדים בפרחים

טיפולים מיוחדים בפרחים
 
 

מהם צורות הטיפול בפרחים על ידי שימוש במים רותחים :
 

הצורה הנפוצה לטיפול בפרחים במים חמים או רותחים היא ביצוע הפעולות הבאות, הרתחת המים בקומקום לחכות מספר רגעים עד להפסקת הרתיחה במתקן עד שלא יעלו אדי חום מעל המים כלומר מים חמים אך לא רותחים , לוקחים את הפרחים הרצויים מגנים עם כפות הידיים על חלקם העליון של הפרחים וטובלים במשך כ20-30 שניות את הפרחים בעומק של ג שלושה עד חמישה סנטימטרים של חלקו התחתון של הגבעול בתוך קנקן המים החמים . יש לזכור כי אסור לחחדש חתכים של פרחים אשר כבר טופלו במים חמים בכדי למנוע התקרשות לטקס.
איך לשמור על המים בתוך צינורות הפרחים
 

צינורות העצה המעבירות את המים לפרח מהחלל החיצוני כמו אגרטל המים לתוך כל מערכת הפרח או הצמח צריכות למעבר מיטבי של מים למנוע כניסת אוויר אליהם, כאשר יש אוויר בתוך המעברים הללו יהיה עיכוב בזרימת המים בתוכם על ידי המאבק בין האוויר למים בצינורות , כאשר אזורים כמו אזורי החתך של הפרחים או של חלק גבעול אחר נמצאים באוויר והעלים מנדפים מדים לאוויר החדר מתרוקנים צינורות ההובלה ממים ואז אוויר נכנס כדי למלא את מקום המים, אך כאשר נחזיר את הגבעול לתוך המים נראה כי בועת המים נמאת בתוך הצינורות ומעכבת את חידוש כניסת המים לצינורות העצה , במידה וזה קורה אנו נרצה לחדש את החתך כדי שיסלק את קטע הצינורות המכילים אוויר , גם אם הפרח איבד כמויות גדולות של מים ואז צינורות העצה בחלקיו הגדולים של הגבעול יהיו מלאים אוויר בנוסף לטיפול בחידוש חתכים צריך לטפל בפרחים אך ורק במים פושרים, ולא רותחים.
 

דרכי הטיפול בטמפרטורות מים הנוחים לשימור הפרחים :
 

כאשר מטפלים בפרחים בטיפול במים פושרים יש צורך לבצע זאת בחדר בעל טמפרטורה נמוכה או במקרר כאשר יש לזכור כי טמפרטורת המקרר חייבת להיות מעל 0 כלומר מעל לנקודת הקיפאון , את גבעולי הפרחים יש להכניס כמעט בשלמותם לתוך המים הפושרים בטמפרטורה של 35-45 מעלות , עצם פעולה זו מגדילה את נפח האוויר וכך נוציא את בועות האוויר מאיזורי החתך שבפרח , אצלנו בחנות הפרחים זרי דפנה לעיתים קרובות משתמשים בטכניקה הזו לטיפול בפרחים.

במידה ונוסיף דטרגנט לתוך המים למעשה אנו נקטין את מתח הפנים במים וכך נוכל לאפשר מעבר קל יותר של מים בתוך גבעולי הפרחים, בזמן של התקררות המים לטמפרטורת החדר נפחי האוויר בצינורות העצה וכן המים עולים במעלי הצינורות .
בזמן שהפרח מושרה לכל אורכו, המים הפושרים מפעפעים לתוך הגבעול, הקטנת נפח האוויר והגברת פעפוע המים הינם הכרחיים למילוא נפח בגבעול במים, מתי נדע להוציא את הגבעול מן המים ? כאשר טמפרטורת המים הגיעה לטמרפטורת החדר נוציא את הפרחים מן המים ונשים אותם שוב באגרטל .
 

                       

 
       מעבר לדף הבית                             לרכישת זרי פרחים                לרכישת משלוח פרחים

 

מי אמר שאסור לשים זר פרחים ליד קערת פירות ?
 

מי היה מאמין שבעונת הקיץ כאשר ישנו מבחן עצום של פירות וירקות והשילוב הברור בינם לבין זרי פרחים וסידורי פרחים נראה נורמאלי והגיוני לחלוטין יהיה למעשה אסון לזר הפרחים . ישנם פירות וירקות רבים שבזמן שהם מבשילים ישנו תהליך של שיחרור כמויות מסוימות של חומרים המתנדפים ברוח הגורמים להזדקנות מהירה של זרי הפרחים וסידורי הפרחים. ולכן רצוי להציב את הפרחים הללו הרחק מקערת הפירות בכדי שלא תפגע לנו חלילה בזר .
 
טיפול בפרחים באגרטל בבית
 

לשמירה על ניקיון והגיינה של האגרטל יש לשטוף אותו לפני הכנסת זר הפרחים וכן להחליף את המים בתוכו מדי יומיים שלושה , ולהקפיד על מים נקיים , וכן על ביצוע פעולת חתך הפרחים . את פעולת החתך יש לבצע על ידי חיתוך אלכסוני בפרח בזוית של ארבעים וחמש מעלות על ידי סכין מזמרה או מספרים וכאמור בכתבה נעשה זאת בכדי להגדיל את שטח הפנים של הפרח ובכך נעזור לו לספוג ולהרחיב את אספקת המים אליו בצורה האפקטיבית ביותר.
 

שמש רוח ומה שעלול להפריע:
 

על מנת לשמר את חיי הפרחים ולהאריכם וכן לחזק את עמידותם לאורך זמן , צריך לוודא שמיקום הזר באגרטל לא יעשה אל מול שמש ישירה שכן היא תאיץ את תהליך נדף המים מן הפרח לאוויר החדר , וכן לא מול תנור חימום שיעשה את אותו דבר , בנוסף גם מול מזגן המפזר קור או כל מקור רוח שהוא בין אם זה דלת או חלון , יעשה שוב את אותה הפעולה שלבסוף שגרום לנדף מים מן הפרח ותביא לקיצור חייו.
יש לשים לב כי אין בתוך האגרטל שום דבר העלול לסתום את גבעול הפרח כמו מדבקות סרטים או עטיפות פרחים העלולות להפריע.